Duplikacja płyt CD, DVD, DVD DL, Blu-ray

HOME / OFERTA / PŁYTY Blu-ray, DVD i CD / POWIELANIE pŁyt CD, DVD, DVD Dl, blu-ray

Duplikacja to wielokrotne powielenie danych, muzyki, filmu z uprzednio przygotowanej płyty matki lub obrazu płyty na kolejne egzemplarze płyt. Duplikujemy płyty CD, DVD 4,7GB, dwuwarstwowe płyty DVD DL o pojemności 8,5GB oraz płyty Blu-ray. Wszystkie nasze kopie płyt są w 100% prawidłowo i trwale nagrane, pewność tę zapewnia proces weryfikacji, czyli sprawdzenie po skopiowaniu, bit po bicie tego czy dane na kopii i oryginale są identyczne. Na jakość kopii oprócz jakości wykorzystanego nośnika zdecydowanej mierze ma prędkość nagrywania. Aby zapewnić optymalny i trwały zapis, płyty CD duplikujemy z prędkością x16, zaś CD-Audio, DVD 4.7GB i DVD DL 8.5GB z prędkością x4.

Powielanie dysków CD

Płyty powielamy z
- płyty matki (pełna możliwość weryfikacji, gwarancja)
- obrazu płyty (*.nrg [v8], *.iso, *.cpm, *.img, *.dvm, *.p2i [v7]) z sumą kontrolną (pełna możliwość weryfikacji, gwarancja)
- dla CD-Audio (obrazu płyty DDP z sumą kontrolną) (pełna możliwość weryfikacji, gwarancja)
- dla CD-Audio (plików wav z plikiem cue z sumą kontrolną) (pełna możliwość weryfikacji, gwarancja)
- samego obrazu płyty bez sumy kontrolnej (bez sumy kontrolnej nie ma możliwości sprawdzenia, brak gwarancji)
- "luźnych" plików (plików nie sprawdzamy w rodzaju "czy się otwiera", brak gwarancji)

Jak przygotować płytę matkę?

Do wypalenia płyty matki najlepiej użyć nośnika najwyższej jakości renomowanej firmy. CD-R prosimy nagrywać z prędkością x16 - x24 z włączoną weryfikacją danych, CD-Audio x1 - x4 z weryfikacją danych, zaś DVD 4,7GB i DVD DL 8,5GB z prędkością nie większą niż x4 także z włączoną weryfikacją poprawności zapisu. Płyty po nagraniu wkładany do pudełka trzymając tylko i wyłącznie za krawędź tak aby warstwa spodnia nie została zabrudzona palcami, należy także uważać aby nie odkładać płyt na powierzchniach które mogłyby spowodować zarysowania. Ważne aby płyta matka, która jest przeznaczona do duplikacji płyt CD-R była także płytą CD-R, dotyczy to także DVD-R i DVD+R. Dla danych (pliki tekstowe, programy, gry, zdjęcia, pliki filmowe oraz dźwiękowe) zalecamy płyty DVD+R zaś dla płyt w standardzie DVD-Video: DVD-R lub DVD+R. Należy unikać wypalania matek na laptopach nie podłączonych do sieci elektrycznej.

Jak przygotować obraz płyty i sumę kontrolną?

Do kopiowania przyjmujemy obraz płyty zapisany w formcie *.iso, *.cpm, *.nrg (v8), *.cue, *.img, *.dvm, *.p2i (v7) lub DDP dla CD-Audio (DDP - najlepsza opcja dla CD-Audio). Pliki z obrazem płyty możemy utworzyć posługując się większością programów do nagrywania płyt, jest to czynność bardzo prosta. Obraz płyty po złożeniu zamówienia należy przesłać na nasz serwer FTP (dane do zalogowania przesyłamy pocztą elektroniczną), przez dysk wirtualny lub przynieść na pendrivie. Dla bezpieczeństwa i możliwości weryfikacji zalecamy podawać sumę kontrolną obrazu płyty, jako MD5 lub CRC (w formacie sfv). Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych błędów w transmisji z serwera na serwer. Sumę kontrolną CRC można utworzyć korzystając z programu Total Commander, (z górnego menu wybieramy Pliki >> utwórz sumy kontrolne CRC, w okienku zaznaczamy opcję MD5).

Jak przygotować CD-Audio z polskim CD-Text nie mając płatnego narzędzia do tworzenia obrazów DDP?

Żeby utworzyć materiał CD-Audio do późniejszego powielania możesz posłużyć się darmowym narzędziem ImgBurn. Poniższy film przedstawia jak to zrobić:

WAŻNE!
Jedyną podstawą reklamacji duplikacji płyt CD, DVD i Blu-ray są różnice danych na dostarczonej płycie wzorcowej (matce) lub w obrazie płyty i wykonanych kopiach.
Oznacza to, że w przypadku dostarczania "luźnych" plików na przenośnej pamięci, przez e-mail lub serwer ftp, nie ma podstaw do uznania ew. reklamacji zawartości płyt (ponieważ takich plików nie da się sprawdzić). Reklamacja nie obowiązuje także w przypadku jeśli dostarczony przez klienta materiał sam w sobie zawiera błędy. Jeśli materiał do duplikacji będzie dostarczony w innej formie niż płyta matka (opisana w następujący sposób: CD-R, DVD-R, DVD+R, DVD+R DL, etc.) lub obraz płyty z sumą kontrolną może zostać doliczony dodatkowy koszt przygotowania materiału do duplikacji.

Jeśli nie posiadasz narzędzi do wykonania płyty matki lub obrazu płyty, pobierz i skorzystaj z programu Total Commander - pobierz tutaj. Płytę możesz wypalić programem InfraRecorder znajdującym się w zakładce Programy, obraz płyty można wykonać InfraRecorder'em. Zaś sumę kontrolną utworzysz już w samym Total Commanderze, (z górnego menu wybieramy Pliki >> utwórz sumy kontrolne CRC, w okienku zaznaczamy opcję MD5).

Gwaratujemy że każda nasza kopia w 100 % odzwierciedla dostarczony materiał źródłowy. Ponadto dajemy gwarancję niezawodności i poprawności odczytu naszych nośników przez wiele lat.

 
facebookyoutube
Copyrights © 2009-2018 IMPRESO