Przechwytywanie obrazu digital 8 oraz miniDV

HOME / OFERTA / KOPIOWANIE / Przechwytywanie kaset wideo digital 8 oraz miniDV

Archiwizacja domowej filmoteki jest nieuchronnym procesem czekającym każdego z nas. Wspomnienia są tak niepowtarzalne i tak cenne, że szkoda byłoby je stracić wraz z uszkodzoną taśmą VHS lub magnetowidem. Archiwizacja nagrań w formacie cyfrowym pozwoli oglądać je przyszłym pokoleniom bez straty jakości wraz z upływającym czasem.

Jak to się robi?

Kopiowanie kaset video na płyty DVD

Słowem wstępu: Zapis na taśmach digital 8 i miniDV jest zapisem cyfrowym. Oznacza to że sygnał przy kopiowaniu na inny format cyfrowy nie musi być przetwarzany przez przetwornik analogowo-cyfrowy. Nie oznacza to jednak że taki zapis nie ulega degradacji wraz z upływem czasu lub w wyniku kontaktu tasmy z głowicą i mechanizmem magnetowidu lub kamery.

Archiwizując nagranie i zapisując je na innym, bardziej uniwersalnym nośniku cyfrowym lub twardym dysku zatrzymujemy proces degradacji taśmy. Tak zgrany materiał może być odtwarzany i kopiowany nieskończoną ilość razy bez żadnej straty jakości.

Przygotowanie: Po aklimatyzacji, każdą kasetę przed procesem archiwizacji przewijamy do końca i z powrotem na początek taśmy w celu ułożenia taśmy. Stary nośnik może mieć posklajane warstwy co może utrudniać płynne odtwarzanie. Głowica magnetowidu i wszystkie elementy mechnizmu przesuwu taśmy muszą być przed odtwarzaniem wyczyszczone.

Kasety na płyty

Obróbka: Wynikowy materiał poddawany jest cyfrowej edycji. Obraz jest kadrowany i korygowany, dźwięk odszumiamy i normalizujemy tak aby zarówno szept, chicha rozmowa była tak samo słyszalne jak głośniejsze fragmenty nagrania. W ostatnim etapie do filmu dodajemy menu wyboru scen i zgrywamy go na płytę DVD-Video, która pod względem standardu niczym nie różni się od płyt z filmami kupowanymi w sklepie. Takie DVD można odtwarzać zarówno na stacjonarnych odtwarzaczach jak i domowych komputerach. Następnie na płytę nanoszony jest nadruk z opisem zawartości.

Na życzenie film może być zakodowany w innym dowolnym formacie. Najpopularniejsze to DivX, XviD i H.264 Blu-ray. Możliwe jest także zgranie materiału bez żadnej ingerencji w formacie DV AVI PAL lub DV AVI NTSC.

Dla całej rodziny i znajomych:

Bezcenną studniówkę, wesele, komunię możesz wydać na nowo w dowolnej ilości na trwałych płytach z ładnym nadrukiem UV w pudełkach DVD lub Blu-ray z indywidualną obwolutą. Projekty nadruku i okładki możesz wykonać we własnym zakresie, a jeśli nie posiadasz umiejętności graficznych, pomysłu lub czasu zrobimy je za Ciebie bez dodatkowych opłat!

Szczegóły znajdziesz w zakładce "Nadruki na płytach CD, DVD, Blu-ray" oraz "Wkładki do pudełek na płyty Blu-ray oraz DVD".

Zasady prawidłowego użytkowania płyt optycznych:

1. Nie dotykaj spodu płyty palcami!
2. Nie odkładaj płyty na stole, biurku, odtwarzaczu itp., po wyjęciu płyty z czytnika włóż ją bezpośrednio do pudełka.
3. Płytę trzymaj tylko i wyłącznie za krawędzie, tak jak to widać na poniższym rysunku z zielonym znaczkiem.
4. Nie narażaj płyty na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
5. Przechowuj płyty w pomieszczeniu o wilgotności 10~80% i temperaturze -5~55oC.
6. Do opisu dysku po stronie do tego przeznaczonej używaj tylko wodoodpornych pisaków z miękką końcówką. Inne przybory piśmiennicze mogą uszkodzić powierzchnię dysku.
7. Chroń płytę przed brudem.

Dbaj o swoje płyty!

Gwarancja:

Do zgrywania materiałów wideo używamy nośników najwyższej klasy. Dzięki weryfikacji poprawności nagrania, mamy 100% pewność że klient otrzymuje dobrze zarchiwizowany film pozbawiony uszkodzeń nośnika lub błędów które mogą wystąpić przy nagrywaniu. Tak wykonana płyta oraz dobrze użytkowana powinna posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. My ze swojej strony dajemy klientowy pełną roczną gwarancję.*


* Gwarancja dotyczy płyt bez zabrudzeń oraz zarysowań powstałych z powodu złego użytkowania.

Jeśli obawiasz się o swoje cenne archiwum, możesz zamówić dodatkową kopię bezpieczeństwa lub zgranie materiału na przenośny twardy dysk.

 
facebookyoutube
Copyrights © 2009-2018 IMPRESO